67 PLEBISCYT SPORTOWY JUŻ ZA NAMI LAUREATAMI POWIATU STASZOWSKIEGO BYŁO TROJE ZAPAŚNIKÓW Z POŁAŃCA

W piątek 1 lutego 2019 roku uroczyście ogłoszono wyniki Plebiscytu Sportowego Echa Dnia za 2018 rok w  powiecie staszowskim i innych powiatach w plebiscycie „Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu”.

W Targach Kielce na sportowej gali nie zabrakło najpopularniejszych sportowców z Połańca. W rankingu czytelników Echa Dnia organizatora oraz współorganizatorów Radia Kielce, TVP-3 Kielce, Gazety Wyborczej  w kategorii Sportowiec Roku, na drugim miejscu uplasował się Karol Czegus zawodnik MKS CZARNI Połaniec sekcji zapaśniczej – wielokrotny Mistrz Polski – młodzików, kadetów, a obecnie juniorów. Karol należy do grona najbardziej utytułowanych zawodników młodego pokolenia. Niestety nasz reprezentant  na Mistrzostwach Europy i Świata nie mógł osobiście odebrać tytułu, bowiem przygotowuje się do zawodów zagranicznych, które odbędą się już 07-10.02.2019r. w Wolfurt (Austria) Nie dziwi więc fakt, iż Karol Czegus, a na drugim miejscu Jakub Włagczyk w rankingu portalu zapaśniczego Sportzona.pl na najskuteczniejszego zawodnika roku 2018 z pośród 267 zawodników w przedziale wiekowym juniorzy do lat 20-  zostali sklasyfikowani na pierwszych dwóch miejscach.

Na piątym miejscu w rankingu czytelników Echa Dnia uplasowała się Weronika Kapinos zawodniczka MKS CZARNI Połaniec sekcji zapaśniczej – wielokrotna medalistka, która
w minionym roku wywalczała I miejsce w Pucharze Polski w Łukowie, III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krotoszynie, III miejsce w Międzynarodowym Pucharze Polski w Kraśniku. Dodać należy również, iż Weronika w rankingu portalu zapaśniczego Sportzona.pl została sklasyfikowana na drugim miejscu z pośród 197 dziewcząt na najskuteczniejszą zawodniczkę roku 2018 w zapasach kobiet w przedziale wiekowym kadet do lat 17. Weronika również nie mogła osobiście odebrać wyróżnienia, ponieważ uczestniczy w zgrupowaniu kadry narodowej kadetek w Poznaniu, i przygotowuję się  do turnieju międzynarodowego, który odbędzie się 22-25.02.2019r. w Dormagen (Niemcy).

W kategorii talenty na miejscu trzecim w rankingu Echa Dnia uplasował się Bartosz Tomala zawodnik MKS Czarni Połaniec sekcji zapaśniczej. Przez czytelników Echa Dnia został zauważony jego wielki potencjał i możliwości  jakie w przyszłości mamy nadzieję rozwinie.                                                  Do najważniejszych osiągnięć Bartosza w minionym roku należą : w I Otwartym Turnieju Gór Świętokrzyskich w Bodzentynie zajął II miejsce, w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego wywalczył III miejsce, w Ogólnopolskim Turnieju WIR SHARK w Łodzi wywalczył III miejsce, Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – Region C w Połańcu  wywalczył III miejsce. Bartosz osobiście odebrał wyróżnienie, i był bardzo szczęśliwy pomimo tego, iż obecnie jest kontuzjowany i porusza się przy pomocy kul.

Tegoroczne nagrody laureatom w plebiscycie „Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu” wręczali:  Anna Krupka Wiceminister Sportu i Turystyki, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów Leszek Kopeć, zastępca Burmistrza Ewa Kondek, Wicestarosta Rady Powiatu Staszowskiego Leszek Guzal. W imieniu Karola Czegusa i Weroniki Kapinos nagrodę odebrała mama Bartosza Tomali – Pani Justyna Tomala.

Autor: Tadeusz Szkwarek