Pierwszy mecz w rundzie rewanżowej z Podlasiem

W sobotę pierwszy mecz w rundzie rewanżowej, w którym nasza drużyna zagra z Podlasiem Biała Podlaska. Mecz ważny dla obydwu drużyn. 

Przypomnijmy, że piłkarze z Podlasia zajmują szesnastą pozycję w tabeli trzeciej ligi grupy czwartej z dorobkiem 13 punktów.
– Patrząc tylko na ligową tabelę, to widać, jak ważny jest ten mecz dla obydwu drużyn – mówi Piotr Mazurkiewicz, trener Czarnych.

W rundzie jesiennej Czarni na własnym boisku ulegli tej drużynie 0:2. Bramki dla zespołu z Białej Podlaskiej strzelali wówczas, Patryk Czułowski i Marcin Kruczyk.
– Tego pierwszego już nie ma w Podlasiu, przeniósł się do innego trzecioligowego zespołu Chełmianki Chełm. To duże osłabienie dla Podlasia – dodaje trener Piotr Mazurkiewicz.

Czarni nie zagrają w Białej Podlaskiej w najmocniejszym składzie, za żółte kartki musi pauzować Marcin Misiak.

– Zgadza się, ale są inni i muszą udźwignąć ciężar gry.

Czarni chcąc się utrzymać muszą zdobywać punkty z teoretycznie słabszymi drożynami.  Do Białej Podlaski nasza drużyna wyjeżdża już w piątek. 

– Na mecz jedziemy dzień wcześniej. Jedziemy po punkty. Posiadamy sporą wiedzę na temat rywala. Zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest dla nas ten mecz – dodaje szkoleniowiec Czarnych.

Kadra Czarnych na rundę wiosenną jest już zamknięta. W tym tygodniu ubył jeszcze z zespołu, Bartosz Sobczyk, do Wisłoki Dębica.

Nasza drużyna jest zmotywowana i pełna woli walki o komplet punktów. Po meczu z Neptunem Końskie w Pucharze Polski, trenerzy przeanalizowali wszystkie akcję i wprowadzili poprawki w ustawieniu. 

W okresie przerwy zimowej do naszej drużyny trafili nowi zwodnicy:

Dorian Buczek (Wólczanka Wólka Pełkińska)

Karol Karólak (Resovia Rzeszów)

Piotr Gnatek (Resovia Rzeszów)

Rafał Michalik (KS Wiązownica)

Marcin Misiak (Włodowianka Włodawa)

Sebastian Dereń (Gryf Mielec)