Weronika Kapinos znowu najlepsza

Po raz drugi zdobyty złoty medal Pucharu Polski przez Weronikę Kapinos.

W dniach 5-7 kwietnia w Komornikach odbył się turniej II Pucharu Polski. Zawodniczka Czarnych Połaniec wygrywa wszystkie walki i zdobywa po raz drugi złoty medal Pucharu Polski w zapasach styl wolny w kat. 61 kg.

W pierwszej rundzie Weronika pokonała Magdalenę Słomka (ZKS Slavia). W kolejne rundzie nasza zawodniczka pewnie pokonuje Dominikę Jaroszewską (AKS). W trzeciej Weronika miała wolny los. W czwartej zaś pokonała Patrycję Trambecką (KS BLOCZEK TEAM). Przyszedł czas na finał, którym to zawodniczka Czarnych Połaniec pokonuje pewnie Urszulę Piotrowską (MKS CEMENT-GRYF) i zdobywa Puchar Polski.

– Ogólnie turniej był dosyć ciężki, ale dałam rade, ponieważ mocno trenuje. Myślę, że jeszcze dużo muszę popracować, bo jak pojadę na Mistrzostwa Europy chce dużo pokazać – powiedziała po turnieju Weronika Kapinos.

Turniej w Komornikach był także eliminacjami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

 – Drugi raz potwierdziłam to, że góruje a teraz przebywam na zgrupowaniu w Poznaniu. Utwierdzę jeszcze trzeci raz na OOM i miejmy nadzieje, że pojadę na Mistrzostwa Europy. Uważam, że dobre walki stoczyłam i jestem z siebie bardzo zadowolona i dzięki temu mam większy głód do kolejnych zwycięstw, dlatego będę jeszcze ciężej pracować bo bardzo mi na tym zależy – dodała zawodniczka Czarnych Połaniec.

Kolejny turniej odbędzie się w dniach 1-3 maja 2019r. Dla Weroniki będzie to trudny turniej, gdyż swoje walki stoczy przy swojej publiczności a mianowicie w Staszowie.

W turnieju brały udział oprócz Weroniki jeszcze dwie nasze zawodniczki tj. Oliwka Szewczyk oraz Alicja Przekota

Oliwka walczyła w kategorii 65 kg. Runda pierwsza turnieju to porażka z Amelią Kuraszewską (Husaria Fight Team). Kolejna runda i zwycięstwo nad Patrycją Piotrowską (MKS Cement-Gryf). W rundzie trzeciej po ciężkim boju nasza zawodniczka przegrywa z Natalią Przeździk (LKS Znicz) i w klasyfikacji końcowej zajmuję 12 lokatę.

Alicja walczyła w kategorii 46 kg. Nasza zawodniczka po ciężkich walkach w rundzie pierwszej i drugiej musiała uznać wyższość przeciwniczek kolejno Donacie Oleksik (MLUKS) oraz Annie Radziewicz (ZKS Bielawianka) i w klasyfikacji końcowej zajęła 8 lokatę. 

Źródło zdjęcia: Facebook/internet