Czarni Połaniec w Wielką Sobotę jadą na mecz do Ostrowca Świętokrzyskiego

25 kolejce Czarni Połaniec zagrają w Ostrowcu Świętokrzyskim z miejscowym KSZO 1929. Początek tego meczu w Wielką Sobotę o godzinie 17.

– Jeżeli myślimy o utrzymaniu to ten mecz musimy wygrać, a już absolutnie nie możemy wrócić z Ostrowca Świętokrzyskiego bez punktów -mówi Krzysztof Łętocha trener Czarnych Połaniec.

Są w strefie spadkowej

Czarni po 24 rozegranych kolejkach zajmują miejsce w strefie spadkowej, są na siedemnastym miejscu z 18 punktami. Sobotni rywal połanieckiego zespołu plasuje się na siódmym miejscu z 34 punktami. Patrząc na ligową tabelę i zdobycz punktową, faworytem tego spotkania są gospodarze. Niespodzianki jednak w sporcie się zdarzają i na taką liczymy ze strony piłkarzy Czarnych w Wielką Sobotę w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Przegrali po dobrym meczu z Motorem Lublin

W ostatniej kolejce na własnym boisku Czarni Połaniec po dobrym i bardzo wyrównanym meczu przegrali z Motorem Lublin 0:1. W tym meczu nie zagrała trójka piłkarzy, Kacper Wątróbski, Jakub Zięba (za nadmiar żółtych kartek) i Rafał Michalik (z powodu kontuzji). Cała trójka wraca do gry na mecz z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. – Na ten mecz będą miał do dyspozycji całą kadrę -mówi szkoleniowiec Czarnych.

Praca mentalna na treningach

– Z meczu na mecz gramy coraz lepiej w defensywie. Naszym celem jest jednak utrzymanie i musimy wygrywać mecze. Nie mamy za mocnej siły ofensywnej. Liczę, że w meczu na mecz będzie i w tym elemencie coraz lepiej. Nasz najlepszy napastnik Damian Skiba nie grał przez cztery tygodnie. Zagrał z Motorem i jak sam przyznał po meczu brakuje mu treningów i ogrania meczowego. Bardzo liczę jednak na Damiana już w meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Główny nacisk jednak na wszystkich treningach przed meczem z KSZO stawiam na pracę mentalną. Musimy zacząć wygrywać, bo chcemy się utrzymać. Pierwszy krok chciałbym, żebyśmy zrobili w Wielką Sobotę w Ostrowcu Świętokrzyskim – mówi Krzysztof Łętocha, trener Czarnych Połaniec.

Jesienią w Połańcu padł wynik remisowy

W rundzie jesiennej w meczu rozegranym w Połańcu padł wynik remisowy 2:2. Gole dla Czarnych strzelali, Kamil Hul w 54 minucie i Filip Krępa w 90, ostatniej akcji meczu. Dla KSZO strzelali, Michał Grunt w 18 minucie z rzutu karnego i Kamil Łokieć w 57 minucie.

Zostało dziesięć meczów

Wraz z sobotnim pojedynkiem z KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim do rozegrania zostało Czarnym dziesięć meczów. – Jesteśmy w tym samym miejscu w tabeli, co przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Będziemy się starali jednak opuścić tą strefę, możliwie jak najszybciej. Liczę na to wraz z swoim zespołem – mówi szkoleniowiec Czarnych Połaniec.

Kolejny ligowy mecz Czarni Połaniec rozegrają na własnym boisku z piekielnie trudnym rywalem, Stalą Rzeszów, kandydatem do awansu do drugiej ligi. To spotkanie odbędzie się w sobotę 27 kwietnia o godzinie 16.

Oto pełny zestaw par 25 kolejki trzeciej ligi:

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Czarni Połaniec, sobota, godzina 17,
Orlęta Radzyń Podlaski – Wisła Sandomierz, sobota, godzina 14,
Wiślanie Jaśkowice – Avia Świdnik, sobota, godzina 12,
Wólczanka Wólka Pełkińska – Soła Oświęcim, sobota, godzina 13,
Podhale Nowy Targ – Spartakus Daleszyce, sobota, godzina 16,
Chełmianka Chełm – Podlasie Biała Podlaska, sobota, godzina 16,
Stal Rzeszów – Wisła Puławy, sobota, godzina 15,
Motor Lublin – Hutnik Kraków, sobota, godzina 15,
Stal Kraśnik – Sokół Sieniawa, sobota, godzina 16. 

Źródło: Echo Dnia