Przegrana na pożegnanie z boiskami trzeciej ligi

W sobotę nasza drużyna rozegrała ostatni w tym sezonie mecz na wyjeździe. Przeciwnikiem w tym spotkaniu była Soła Oświęcim, która walczy o utrzymanie w trzeciej lidze. Zawodnicy z Oświęcimia wygrywając z Czarnymi zrobili jeden krok do przodu w kierunku pozostania w tej lidze.

Gospodarze koniecznie chcieli wygrać ten i od początku meczu ruszyli z wysokim pressingiem. W 14 minucie z rzutu rożnego zagrywa Feruga a bramkę na 1:0 strzela Wójcik.

Czarni próbowali skonstruować groźną akcje, ale czujna obrona Solorzy rozbijała nasze ataki. Pozytywem pierwszej połowy w wykonaniu naszej drużyny to czytanie gry przez naszych zawodników.

W drugiej połowie gra przeniosła się na środek boiska. Czarni starali się, ale zawodnicy z Oświęcimia się dobrze bronili. W 57 minucie bramkę na wagę zwycięstwa strzela Feruga, który przepięknym strzałem umieszcza piłkę w bramce strzeżonej przez Jakuba Borusińskiego.

Mecz kończy się wygraną gospodarzy. My żegnamy boiska trzeciej ligi i został nam ostatni mecz na swoim boisku ze Spartakusem Daleszyce.

– Dwie bramki Soła zdobyła po stałych fragmentach gry przy naszych błędach. W tym meczu przyglądaliśmy się zawodnikom, którzy ewentualnie u nas zostaną na nowy sezon już w czwartej lidze. Już myślimy jeżeli chodzi o sprawy kadrowe pod kątem następnego sezonu. Zmian kadrowych będzie raczej sporo. W ostatnim meczu zagramy z zespołem, który będzie jednym z naszych rywali w czwartej lidze – mówił po meczu, Krzysztof Łętocha, trener Czarnych.