Mistrzostwa Europy Juniorów w Hiszpanii zakończone. Zobacz walki naszego zawodnika.

W hiszpańskiej miejscowości Pontevedra zakończyły się już Mistrzostwa Europy Juniorów w zapasach. Nasz kraj a zarazem klub Czarnych Połaniec reprezentował Karol Czegus, który mimo przegranych walk wypadł najlepiej z Reprezentantów Polski w stylu wolnym.


Karol walczył w kategorii 65 kg. Pierwszą walkę stoczył z pretendentem do złotego medalu rosyjskim zawodnikiem Muslimem Saidulaev. Niestety mimo silnej woli walki i zaangażowania musiał ulec lepszemu zawodnikowi zza naszej wschodniej granicy.

Drugą szansę nasz zawodnik dostał w repasażach, gdzie walczył z rumuńskim zawodnikiem Stefan Ionut Coman. Tu też była przegrana.

Na pocieszenie (choć trudno to nazwać pocieszeniem), żaden z zawodników Reprezentacji Polski nie wygrał swojej walki. Samo dostanie się na Mistrzostwa Europy to wielki sukces. Była szansa, że na turniej pojedzie jeszcze jeden z naszych zawodników Jakub Władczyk, ale po zgrupowaniu kadry w Wiśle, trener Garmulewicz podziękował naszemu zawodnikowi.
– ciężko mi powiedzieć, czemu trener kadry nie powołał Jakuba, który jest w świetnej formie i wygrywa walkę za walką – powiedział trener Wiktor Skrobacz.

Dziękujemy Karolowi za walkę i życzymy mu wytrwałości w tym co robi, samych sukcesów na zapaśniczych matach oraz szczęścia w życiu osobistym.

Źródło video: unitedworldwrestling.org