Czarni Połaniec zajmują 45 miejsce w Pro Junior System trzeciej ligi

Czarni Połaniec po skończonym sezonie 2018/2019 zajęli 45 miejsce w klasyfikacji Pro Junior System trzeciej ligi. W grupie czwartej nasza drużyna z 7723 punktami zajęła 12 miejsce, wyprzedzając drużyny z sąsiedztwa Wisłę Sandomierz i Spartakusa Daleszyce.

Zwycięzcą Pro Junior System w trzeciej lidze grupy czwartej zostały Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski i inkasuje 400 000 zł. Kolejne miejsce przypada Hutnikowi Kraków, który otrzymuje 300 000 zł. Ostatnie miejsca premiowane otrzymała Stal Kraśnik (200 000 zł) i Wólczanka Wólka Pełkińska (100 000 zł).

Po co powstał Pro Junior System PZPN?
Celem Programu jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach. Trzy razy Pro: Profesjonalizm, Promocja, Produktywność.

Za co są przyznawane punkty?
Wymiernym wskaźnikiem jakości pracy z młodzieżą są występy Młodzieżowców i Wychowanków w drużynach seniorskich. Klubom będą przyznawane punkty za spędzony przez zawodników czas na boisku

Kto jest młodzieżowcem, a kto wychowankiem?
Młodzieżowiec to zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy.
Wychowanek – młodzieżowiec, który jest zarejestrowany w klubie, z przerwami lub nie, przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 kolejnych miesięcy pomiędzy 12. rokiem życia (lub rozpoczęciem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 12. rok życia) i 21. rokiem życia (lub końcem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 21. rok życia).

Przypomnijmy, że wychowanek punktuje razy dwa.

Z wychowanków Czarnych Połaniec najwięcej minut rozegrał Adrian Żyła (137 min. – 274 pkt. ). Dwaj kolejni wychowankowie to Oskar Łąk (56 min. – 112 pkt.) oraz Jakub Wiszniewski (45 min. – 90 pkt.).

Oto tabela punktujących zawodników naszej drużyny:

POZYCJA W TABELI   ZAWODNIK     MINUTY PUNKTY